10.03.2013
Głosów: 0

Mystic Dubs polecają: DUBSTEP

Kolejna dawka muzycznej edukacji od reprezentanta kolektywu MYSTIC DUBS, łączącego wykonawców z Lublina, Pabianic i Warszawy - SYNTOPA SOUND. Syntopa to selektor, DJ, organizator wydarzeń i promotor jamajskiej kultury, reprezentant jej elektronicznej odmiany - dubstepu i jungle. Organizator wielu znakomitych wydarzeń na imprezowej mapie Warszawy - np. Warsaw Underground Festiwal, Dub Club. Współzałożyciel kolektywu Mystic Dubs. Przede wszystkim zapalony słuchacz najlepszej selekcji i kolekcjoner płyt winylowych z najróżniejszych gatunków. Zjada dużo basu!

Pojęcie "dubstep" jest znane szeroko, ale poszczególne podgatunki tej muzyki już mniej. Dubstep to szerokie spektrum dźwięku, oparte na subbasowej, nisko zawieszonej melodii. W tej muzyce to BAS gra pierwsze skrzypce, a reszta dźwięków jest rytmiczną ozdobą. Reggae dubstep natomiast to połączenie londyńskiego basu dubstepowego z nutą pochodzącą z innej wyspy - Jamajki. Utwory reggae-dubstepowe charakteryzuje rytmika jamajskiej muzyki roots opartej na powtarzanym brzmieniu gitary, tzw."chacka". Tak samo jak cały gatunek dubstepu, również jego subgatunek reggae-dubstep jest szalenie zróżnicowany: od pulsujących, medytacyjnych melodii basu wspomaganego jamajskim, śpiewanym wokalem, do szybkich łamanych "woobli" (tak nazywa się melodyjny/łamany bas w dubstepie) z energicznie nawijającymi w stylu ragga wokalistami.

Syntopa podzieli się z wami osobistym TOP 50, złożonym ze spokojnych kawałków (LAJT) i tych najmocniejszych (CIĘŻAR), po pięć z każdego rodzaju. Pierwsze zestawienie TOP 10: LAJT vs CIĘŻAR - poniżej.

Więcej muzyki możecie usłyszeć na marcowej edycji DUB CLUB WARSAW #4 z gośćmi z Francji - Blackboard Jungle, w klubie Cząstki Elementarne, na stronie Mystic Dubsoraz na antenie Radia Syrenka.

LAJTOWE:

CIĘŻARY:

Sam of the Bitch